Gödöllői Amatőr Zenészek Egyesülete

The F.O.U.R.

A The F.O.U.R. együttes 2010. áprilisában alakult, akkor még más néven.
A kezdeti felállás 2010. novemberére állt össze.

A 2011-es évet próbákkal töltöttük, majd még ebben az évben megtörtént az első fellépésünk a Picasso Point-ban.

Zenénkben a rock, a punk és a grunge keveredik némi újhullámos beütéssel. A koncerteken a saját számok mellett feldolgozásokat játszunk olyan bandáktól, mint a Alice in chains, Gun,vagy a Depeche Mode.

A következő koncertet a Rock Randevúban adtuk 2012. elején.

2012. végén felvettünk egy 8 számos anyagot, amely erről az oldalról letölthető. A felvételek a R33 stúdióban zajlottak Lászlóffy András irányítása alatt. A számok az Artisjus-nál regisztrált, szerzői jogvédelem alatt álló szerzemények!

2013. február 9-én a R33-ban adtunk koncertet.
Ezúton szeretnénk köszönetet mondani a R33 csapatának a segítségért és a korrekt hozzáállásáért!

2013. végén elkészült a „The sign” videoklipje, ami a Youtube-on és a Facebook oldalunkon is megtekinthető.

Ekkoriban csatlakozott a csapathoz Csontos Kornél gitárokon.

Sajnos 2014. elején Sándor Gergely távozott a zenekarból másirányú elfoglaltságai miatt.

2014. júliusában került fel a netre a „Freedom calling” videoklipje, ami ezen az oldalon és a Youtube-on is megtalálható.

Jelenleg új számok írásával vagyunk elfoglalva, valamint dobost keresünk..

Potatopatch

Blues-rock és Funk dalok feldolgozásait játszó zenekarunk 2015-ben alakult. Fellépni főként Budapest és környékén található klubokban, illetve szabadtéri rendezvényeken szoktunk 1-2 havi rendszerességgel. Az eseményeket rendre közzé is tesszük a FB oldalunkon. Úgyhogy ha követsz/like-olsz minket, akkor ezekről természetesen kapsz értesítést is. Hogy miért választottuk az ilyen stílusú dalokat? Mert imádjuk, ha egy dal dögösen megszólal és ha ezt úgy tudjuk átadni közönségünknek, hogy az sokakat magával ragadjon, vagy akár táncra is késztessen. Ezért tanuljuk és dolgozzuk át a fenti műfajok szerintünk legütősebb dalait hétről hétre.

Néhány előadó, akik dalainak feldolgozását játszuk: BB King, Albert King, John Mayer, James Brown, Kool & The Gang, Albert Collins, Kenny Wayne Sheperd és még sokan mások.

VitrinBeat Zenekar

Négyen a Gödöllői Városi Vegyeskar tagjai vagyunk. Kórus bulikon zenéltünk és 2018 őszén úgy döntöttünk, hogy lépjünk tovább az úgy nevezett „tábortüzi” stíluson. Egy év után csatlakozott hozzánk egy szólógitáros.

Structured Being

Elektronikus alapokon nyugvó instrumentális zenét jatszunk, fuvola, két gitár és basszus felállásban. Kizárólag saját számaink szólalnak meg, amelyek hátterében szintén saját készítésű vizuálok színesítik a koncerteket.

CimboRock

A zenekar ez év (2019) nyarán alakult. A cimbalom új és izgalmas hangzásvilágot hoz a zenekarnak. Műsorunkon picit másképp, mint az eredeti, Shadows, Animals, Jimi Hendrix, készülnek új dalok, közöttük saját produktum is.

Mindless Game

Élethelyzeteket boncolgató angol nyelvű metál formáció a korai jövőből. 🙂

Alapvetően a keményebb metál vonal az amit képvisel a zenekar, és azon belül többféle zenei irányzat jegyei is felfedezhetőek a számokban. A dalszövegek angol nyelvűek, és általuk a világ és a benne élő emberek sötétebb, agresszívabb oldalát mutatjuk be.

A zenekar 2009 elején egy baráti társaság próbáján alakult. Rengeteg tagcsere után egy viszonylag stabil felállás jött létre 2011 tavaszára. Ezután nagy gőzerővel nekiálltunk a saját számok írásának, mígnem 2013 márciusában Lovász Sanyi dobos távozott a zenekarból. Ezt követően pár hónapos keresgélés és meghallgatás után 2013 júliusában csatlakozott hozzánk Feldmann Gábor dobos, ezáltal tovább erősítve a Csapatot. Majd a sors egy újabb tagcserét hozott a zenekar életébe, így 2014 decemberében gitáros fronton Fekete Viktor csatlakozott hozzánk, őt pedig 2018-ban a külföldről hazatérő Schwarzi váltotta, jelenleg így teljes a csapat. METÁL!

Loud ‘n’ Tube

„Tiszta, jó amerikai rock & roll-t játszunk, tudod… Nem akarom, hogy a zenénk kommersz legyen, vagy bármi. Energia van a játékunkban, no meg egy kis csavar.” /Axl Rose 1986/ Csapatunk is Axl szavaiban hisz, a zenénk magunkról magunknak szól a saját hangunkon. Nekünk a ZENE az öröm, a kifejezés, a megszállottság, az élet. Robi, a szólógitárosunk szavaival élve: „Mikor zúg a Marshall és kattog a dobverő, nem számít más, csak a hangszereddel együtt töltött idő”.
A banda örömzenélésre állt össze először Adácson a szülőfalunkban 2016-ban eredetileg dob-gitár-basszusgitár/ének formációban. Renátó már alkalmanként érdeklődött a közös zenélés iránt, és végül 2017 októberében csatlakozott mint új basszusgitáros majd 2018 májusában az előző énekes (Gelsi Attila) kiválása után ezt a szerepét is át vette. Hogy miért ez a 3 srác? Mi hárman ovitársak, osztálytársak voltunk, együtt cseperedtünk. A zeneiskolához is egymást erősítve csatlakoztunk, szüleink zeneszeretete, zenei múltja egész életünk is végig kísérte. Robi klarinéton kezdett el tanulni, aztán fittyet hányva a zeneoktatásra autodidakta módon tanult gitározni; míg Renátó extrém kanyarral a fuvolától menekült a gitárig. Dani nehezen találta meg saját hangszerét, míg megállapodott a dobok mögött.
Na de hová vezettek a klasszikus zenei tanulmányok? „Nem köt minket semmilyen stílus, de a Rock’n’Roll a közös nyelv, amit beszélnünk”, a vak is hallja és a süket is látja, hogy mi rock zenét játszunk, melyben fellelhetők a blues és a jazz elemei is. Hogy a zenénk populáris-e? Minket ez nem izgat, de azt tudjuk: hogy Mi vagyunk az Loud’n’Tube! A tempónk gyors és rázós, sört előre kikérni.

Gépmadár

A klasszikusok zenei kohójában ötvözött blues, hard rock és heavy metal. A GÉPMADÁR ötlete 2017 nyarán született, majd nem sokkal azután a szolnoki Denevér Stúdióban rögzítették első dalukat, és augusztus 25-én a zenekar színpadon is debütált.
A cél egyértelmű volt: saját, magyar nyelvű dalok szerzése abban a riff-alapú, dallamos hard rock és heavy metal környékén mozgó stílusvilágban, aminek itthon alig van képviselője. A Liptay-Szász szerzőpáros által fémjelzett dalok a bluesban gyökerező, de helyenként a klasszikus heavy metal tárházáig merészkedő ikergitáros riffeken és dallamokon alapulnak. Céljuk nem a progresszív útkeresés, hanem az igényes gitáros fémzene fénykorának felidézése. A hazai és külföldi klubkoncertek közben elkészült egy nagylemeznyi anyag, így a banda visszavonult a koncertezéstől, hogy az első születésnap előtt le tudja tenni debütáló nagylemezét a rockzene hazai asztalára.
A bemutatkozó nagylemez 2018. szeptember 8-án jelent meg CD-n és digitálisan a legnagyobb online zeneszolgáltatóknál szerzői kiadásban.

Radio Mobster

A Radio Mobster egy, a 80-as évek rock kultuszát felidéző pszichedelik, blues, progresszív és alternatív rock műfaji elemeket kombináló magyar könnyűzenei zenekar. Az együttes 2015. szeptemberében alakult, két testvér (Rajna Milán – ének, szólógitár; Rajna Marcell – basszus-/ritmusgitár) és közös barátjuk (Bajkai Bence – dobok/vokál) ötletéből. Zenei alapjait tekintve a 80-as évek zenekarait jellemző gitár- és doborientált dallamokhoz visszanyúlva hívja életre a rockzene mögötti életérzést a mai kor világnézetével, nehézségeivel elegyítve. Dallamaik kemények, amelyek az enyhe torzítással könnyed hangzást eredményeznek, pörgősebb dallamok, de esetenként elnyújtott gitárszólók jellemzik számaikat, amelynek a kidolgozott basszus és dob adja az alapját. A zenekar egyedi hangzását a sokszínű dallamvilág mellett, főként az elektromos gitárra kikevert basszuseffekt adja.

Third Decade

A Third Decade zenekar 2015 őszén alakult eredetileg iskolai zenekarként. Az iskola elvégzése után létszáma megcsappant, végül csak 3 tag maradt. Ennek ellenére elhatároztuk, hogy immár trióként folytatjuk a zenekar működését és a zenekar megkapta a Third Decade nevet.
Zenénkben a Heavy Metalt próbáljuk a Bluessal ötvözni. Főképp saját számokat játszunk, de repertoárunk feldolgozásokat is tartalmaz.

ME iLL

A ME Ill (ejtsd: mi ill) zenekart 2009-ben indítottuk feldolgozásokat játszó trió zenekarként. 2011-től 4 tagúvá változtattuk magunkat és 2013-ban kiadtunk egy 10 számos nagylemezt saját kiadásban. 2016-ben elkészítettünk egy 3 számos EP-t is majd újból trió formációban folytattuk, de a banda végül 2017-ben egy év pihenőre ment a dobos távozása miatt. 2018 elején új dobosunkat megtalálva újból elkezdtünk próbálni és szeretjük megmutatni élőben is, hogy most mennyire élvezzük az új felállást. A zenekar számtalan koncertet adott klubkoncertek mellett gólyatáborokban, tehetségkutatókon (Emergenza, Zúzda, Peron, Roxiget, stb.), a Magyar Dal Napján, az M1-en a Balatoni Nyár című műsorban is megjelentünk, illetve játszottunk a Barba Negrában az Anna and the Barbies előtt. A lemezfelvételek kapcsán rengeteget tanultunk és fejlődtünk, együttműködhettünk többek között Lukács Petával és Borlai Gergővel, Földi Alberttel illetve Brucker Bencével.